attīstības programmasAS Latvijas Hipotēku un zemes banka jau gadiem nodarbojas ar valsts atbalsta programmu realizēšanu. Attīstības programmas ir paredzētas pieredzējušiem un topošajiem biznesmeņiem, kā arī zemniekiem uzņēmējdarbības uzsākšanai, attīstīšanai vai paplašināšanai. Attīstības programmas viena no otras ļoti atšķiras, jo programmām ir atšķirīgi atbalstāmo projektu veidi, izpildes laiki un vairāki citi kritēriju, turklāt programmas ir paredzētas atšķirīgām uzņēmējdarbības grupām. Bez finansējuma AS Latvijas Hipotēku un zemes banka attīstības programmu laikā piedāvā arī kursus uzņēmumu vadīšanā jaunajiem biznesmeņiem. Ienāc šeit un uzzini vairāk.
Kredīts AS Latvijas Hipotēku un zemes banka tiek piedāvāts dažādiem biznesmeņiem, arī Latvijas lauksaimniekiem. Programmas ir veidotas, lai sniegtu atbalstu konkrētam uzņēmumu veidam, piemēram, jaunos biznesa darboņus, nelielos un vidējos uzņēmumus vai arī lauksaimniekus un to savienības. Atšķiras arī attīstības programmu mērķi – aizdevums var būt paredzēts investīcijām, apgrozāmo līdzekļu palielināšanai un arī lauksaimniecībā lietojamās zemes nopirkšanai. Daļa programmās pieejamā finansējuma nepārsniedz pāris tūkstošus Ls, bet ir iespējams aizņemties līdz pat 2 000 000 latu. Programma, kas izveidota topošajiem uzņēmējiem piedāvā ne vien finansējuma izsniegšanu, bet arī izdevību apgūt kursu uzņēmējdarbībā. Ar šīs iespējas atbalstu tiek samazināts risks, ka nupat sāktais uzņēmums nenesīs cerētos augļus..
Ja kompānijai ir ekonomiski izskaidroti uzņēmuma nākotnes izaugsmes plāni, Hipotēku bankas attīstības programmas, piedāvās jums kredītu. Jāteic gan, ka ikviens uzņēmums kredītu iegūt nevar. Aizdevumu nedod uzņēmumiem un lauksaimniekiem, kuri nokļuvuši grūtībās. Tāpat vairākās nozarēs strādājošiem uzņēmumiem, kā arī vairāku produktu izgatavotājiem nav pieejams Hipotēku bankas attīstības programmas. Kredītu nedod arī uzņēmumiem ar parādiem par nodokļiem un kam nav panākta vienošanās par parāda dzēšanu vai arī tā netiek pildīta.