demenceCilvēkam tādas pazīmes kā aizmāršīgums, garastāvokļa maiņa, šķietami nesenu notikumu neatcerēšanās bieži vien liek domāt par vecuma radītajām izmaiņām. Taču. Tā slimība ir kā viena no demences jeb nervu sistēmas traucējumu formām, bez tam ļoti ļoti ātri attīstās .  Diagnoze Alcheimers izraisa neatjaunojamus traucējumus galvas smadzeņu funkcijās, tamdēļ vajadzīga tūlītēja tās konstatēšana.
Demences slimības redzamākā puse ir, ka pacients nespēj atminēties nesen notikušus notikumus, un ik dienas sanāk saskarties ar īslaicīgās atmiņas traucējumiem, piemēram, neatceras, vai ir ēstas pusdienas. Lielas grūtības var radīt orientēšanās telpā, gadās, ka pacients apmaldās un klaiņo.  Alcheimera attīstības apturēšanas nolūkā vēlams atrast speciālu sociālo aprūpi. Slimība nav ārstējama, tikai to var ierobežot, tādā gadījumā padarot vieglāku slimnieka ikdienu. Ir vērts vērst vērību pašiem sākotnējiem simptomiem, turklāt tie parādīties arī 40 un 50 gadus veciem cilvēkiem. Tādas pazīmes kā atmiņas traucējumi un pastāvīgs aizmāršīgums diezgan bieži tiek saistīti ar ikdienas uzdevumos uzkrāto stresu, taču ir vērts laicīgi veikt pārbaudi, lai varētu savlaicīgi atklāt Alcheimeru.
Senior Balticir sociālās aprūpes centrs, kas, piedāvā palīdzību demences slimniekiem, piedāvājot sociālās aprūpes iespējas. Katram pacientam tiek izveidota individuāla programma. Programmas ietvaros norisinās arī pacientu iekļaušana ikdienas darbos – trauku mazgāšanā, maltītes gatavošanā utt., lai cilvēks būtu piederīgs un lai noteiktā mērā apturētu saslimšanas attīstību. Tāda veida slimniekiem tieši regulāra sociālā aprūpe ir svarīga, tamdēļ Senior Baltic piedāvā tikai labākos pakalpojumus .