Rīgas 1. Tālmācības vidusskolaVidusskolas Rīgā piedāvā akreditētas izglītības programmas, tajā skaitā arī tāmācības vidusskola. Mācību noslēgumā skolēni kārto izlaiduma eksāmenus un saņem “Atestātu par vidējo izglītību” – dokumentu, kurš apliecina iegūtās zināšanas kā to noteikusi valsts jeb apliecina, ka skolēnam ir iegūta vispārējā vidējā izglītība. Tomēr mūsdienās, pilnveidojoties saziņas kanāliem, mācības online ir kļuvušas daudz populārākas nekā agrāk. Tā kā vidusskola ir ļoti nozīmīgs faktors turpmākajā jaunieša izglītošanās posmā, prestižas vidusskolas izvēle ir īpaši svarīga. Tā kā daudz pieprasītāks kļūst moderns mācību process, tālmācība ir tas, ko saviem bērniem izvēlas daudzi vecāki . Vienīgi šajā gadījumā skolotājs komunicē ar skolēniem interneta vidē, tomēr tas nemazina mācību kvalitāti – skolēnam ir pat lielāka motivācija mācīties, jo arī pats mācību process ir interesantāks.

Latvijā kopš 2011.g. Rīgas 1. Tālmācības vidusskolā ir arī tālmācības nodaļa, kur var mācīties no 9. līdz 12. klasei. Apmācību laikā tālmācības skolēni tiešsaistē (čatojot, sazinoties forumā, Skype) var sazināties ar skolotājiem un, ja ir vajadzība, klātienē var apmeklēt konsultācijas. Galvenā tālmācības izglītības priekšrocība ir izdevība pašam regulēt zināšanu iegūšanas tempu. Rīgas 1. tālmācības vidusskola apmācību procesā nodrošina skolēniem video lekcijas, tāpēc tās var noskatīties atkārtoti, izlasīt skolotāja paskaidrojumus vai aprunāties ar skolotāju klātienē, atnākot uz skolu uz konsultāciju.

Reti kurš var iedomāties savu ikdienu bez piekļuves internetam – kā laika kavēšanai, tā darbam. Tad nu, kāpēc gan internetu neizmantot arī ar mācībām? Skolēnam tas garantē ērtāku mācību procesu, jo viņš pats var brīvi organizēt savu mācību laiku. Tālmācība ir izdevīgākais variants patstāvīgiem un moderniem jauniešiem, kas grib paši organizēt savu laiku un pabeigt mācības.

Tālmācības vidusskola seko tam, ka skolēns var vērsties pie skolotāja pēc konsultācijās online vai čatā, forumā un Skype. Uz vietas var jautāt padomus arī citiem skolēniem. Šādā mācību procesā iegūta izglītība iemāca ne vien nepieciešamās zināšanas, bet iemāca plānot savu laiku un orientēties online.