Ātrais kredīts ir vienreiz noformējams aizdevums ar noteiktu atmaksas summu vairākās daļās un zināmiem termiņiem vai kredīts ar vienreizēju atmaksas datumu. Ja Jūs iekļaujaties grafikā un vajadzīgajā apjomā atmaksājat visus kredīta maksājumus, Jūs būsiet atdevis aizņēmumu un par nākamo domāsiet pēc tam. Kredītlīnija turpretī jau iepriekš paredz, ka klientam, iespējams, būs nepieciešamas papildu aizņēmuma summas, tādēļ maksimālais kredīta apjoms tiek noteikts, slēdzot līgumu, bet Jūs varat visu summu arī neizņemt.

Ko labāk izvēlēties? Ātrā kredīta pluss ir zināmais atmaksas termiņš un konkrētie maksājumi. Jums jāapmaksā stingri noteiktas summas stingri noteiktos datumos. Kredītlīnija Jums var piešķirt lielāku finansiālo elastību (Jūs noformējat aizņēmumu par lielāku summu, kā nepieciešams, bet jau sākotnēji izvēlaties izņemt tikai tik, cik naudas patiesībā vajadzēs), taču Jums jābūt gatavam, ka jebkurā brīdī varat pārdomāt un izņemt visu naudu. No šī viedokļa kredītlīnija ir riskantāks pasākums par ātro kredītu, jo Jūs iepriekš nevarat zināt, kāda spēja, vēlme Jūs izaicinās. No otras puses, kredītlīnijas maksimālā summa var būt tikai kā drošības garants gadījumiem, kad ievajadzēsies naudu. Jums nebūs katru reizi jākārto saistības ar ātrā kredīta aizdevēju, jo nauda visu laiku atradīsies rokas stiepiena, citiem vārdiem, peles klikšķa attālumā. Turklāt procenti jāmaksā tikai par iztērēto kredīta daļu.

No iepriekš minētā apraksta izriet, ka ātrais kredīts ir gan sīkiem izdevumiem, toties kārdinājumiem pakļautam prātam drošāks, nekā kredītlīnija, kas savu salīdzinoši apjomīgo pieejamo summu vilināt, vilina iztērēt jau pašā sākumā.

Protams, atšķiras kredītu izmaksas. Ja ņemsiet, piemēram, kredītlimitu kompānijā x, noformējot 1500,- EUR uz diviem gadiem, tad pārmaksa – vairāk par 1100,- EUR. Turpretī ņemdami 150,- EUR ik otro mēnesi (pieņemsim, Jums nauda nepieciešama tad, kad pārtērējat savus ienākumus), Jūs komisijas maksājumos izdosiet vien 158,40 EUR divos gados. Šis piemērs ļauj izprast to, kādēļ Jums jābūt ļoti skaidram mērķim un savas finanses jāplāno.

Ātrie kredīti ir pieejami arī bez maksas. Tas nozīmē, ka procentu likme ir 0 %, nav arī komisijas un noformēšanas maksas. Ja Jums gaidāms finansiāli saspringts mēnesis, Jūs ikvienā ātro kredītu kompānijā varat aizņemties bez maksas (pirmo kredītu). Ja situācija atkārtojas, Jūs dosieties uz nākamo kredītiestādi, kur ar tiem pašiem nosacījumiem noformēsiet savu pirmo kredītu pie šī aizdevēja. Protams, ar noteikumu, ka visi iepriekšējie kredīti ir nomaksāti un Jums nav citu parādu, tas ir, Jūsu kredītvēsture ir nevainojama. Pirmo reizi izsniegto ātro kredītu loks sašaurināsies līdz ar katru aizņēmumu. Tāpēc ir svarīgi zināt, ka ilgstošas finanšu problēmu situācijas risināsiet ar kredītlīniju, tikai noteikums būs cits: problēmu periodam jābūt pārskatāmam, tas ir, Jums jāparedz, ka finanšu līmenis uzlabosies un kontā ieplūdīs līdzekļi, kuri palīdzēs atmaksāt aizņēmumu.