Brīžos, kad nepieciešami papildu naudas līdzekļi, par daudzu iecienītu risinājumu kļuvis ātrais aizdevums. Un ne velti – to noformēt iespējams neizejot pat no mājām. Turklāt ātrais aizdevums pieejams bez ķīlas un galvojuma.

Aizdevuma noformēšanas priekšnosacījumi

Ātrais aizdevums pieejams tiem kredītņēmējiem, kas atbilst vairākām aizdevēju noteiktām prasībām. Pirms kredīta noformēšanas iepazīsties ar nosacījumiem un rūpīgi izvērtē savu maksātspēju.

Taviem ienākumiem jābūt pietiekamiem, lai atmaksātu aizdevumu

Noformējot aizdevumu, jāizvērtē sava maksātspēja. Lai arī nereti kredīts bez darba izsniegts tiek, ņemot vērā citus pastāvīgos ienākumus, piemēram, pensiju vai stipendiju, tomēr jāpatur prātā, ka kredīts bez darba aizdevēju piedāvājumā lielākoties nav pieejams.

Tavam vecumam jābūt atbilstošam aizdevēja nosacījumiem

Vēl viens kritērijs, kas jāņem vērā pirms aizdevuma noformēšanas – vecuma ierobežojums. Jāatceras, ka visbiežāk ātrie aizdevumi tiek izsniegti no 20 gadiem. Nosacījums kredītus izsniegt no 20 gadiem saistās ar vairāku aizdevēju vienošanos, lai veicinātu atbildīgu aizņemšanos. Taču ir arī tādi kredītdevēji, kas kredītus izsniedz nevis sākot no 20 gadiem, bet, piemēram, no 18 gadu vecuma.

Tavai kredītvēsturei jābūt pozitīvai

Izskatot aizdevuma pieteikumu, kredītdevējs pievērš uzmanību arī kredītvēsturei. Lai ātrais aizdevums būtu pieejams, nedrīkst būt nenokārtotu parādsaistību.

Ātro kredītu priekšrocības

Ātrie kredīti ir salīdzinoši vienkārši noformējami – tiešsaistē. Vēl viena būtiska priekšrocība – aizdevumam pieteikties iespējams no jebkuras vietas Latvijā, kur pieejams internets. Apstiprinošas atbildes gadījumā naudu savā bankas kontā saņemsi jau pavisam drīz.

Ņemot vērā daudzveidīgo nebanku aizdevēju piedāvājumu, kredītdevēji izmanto dažādas stratēģijas, lai pievilinātu klientus. Viena no tādām – krediti bez procentiem. Bezmaksas kredīts nozīmē, ka jaunie kredītdevēja klienti saņem aizdevumu bez piemērotas komisijas maksas – pēc noteiktā termiņa beigām jāatmaksā tikai aizdevuma pamatsumma. Jāpatur arī prātā, ka krediti bez procentiem ir kā īstermiņa risinājums. Bezmaksas kredīts pieejams tikai uz 30 dienām.

Bezmaksas kredīts ir lieliska izdevība saņemt nepieciešamo summu un nepārmaksāt . Tomēr krediti bez procentiem ir izdevīgi tikai tad, ja tiek atmaksāti laikā. Pretējā gadījumā jārēķinās ar papildu izmaksām un iespējamām problēmām nākotnē.

Tomēr, ņemot vērā, ka bezmaksas kredīts ir vairāku kredītdevēju piedāvājumā, tas nav vienīgais kritērijs, pēc kura izvēlēties labāko risinājumu. Meklējot labāko aizdevumu, jāņem vērā arī pieejamā kredīta summa, atmaksas termiņš un citas nianses.

Vēlies aizņemties pēc iespējas izdevīgāk? Izmanto kredītu kalkulatoru!

Lai saņemtu informāciju par konkrētā aizdevuma izmaksām, būtisks ir kredītu kalkulators. Kredītu kalkulators izvietots aizdevēju mājaslapās, un ļauj iegūt vispārīgu informāciju par aizdevuma izmaksām. Kredītu kalkulators īpaši noderīgs, ja ir plāns noformēt ilgtermiņa aizdevumu, jo ļauj iegūt priekšstatu par ikmēneša maksājumiem. Taču kredītu kalkulators tiek izmantots arī pirms īstermiņa aizdevumu noformēšanas.

Lai arī nebanku kredītiem ir daudz priekšrocību, piemēram, nereti pieejami krediti bez procentiem un kredīts bez darba, tomēr tā noformēšana ir atbildīgs lēmums. Aizņemies tikai tad, ja esi pārliecinātspar savu maksātspēju.