cietie diski 1a.lvKad jūs meklējat jaunu cieto disku, ko pievienot savam datoram, Jums ir izvēle – ievietot iekšējo vai pievienot ārējo cieto disku. Iekšējie cietie diski tiek uzstādīti Jūsu datorā, savukārt ārējie diski tiek pievienoti Jūsu datoram izmantojot USB vai WiFi vai cita veida savienojumu.

Ārējais vai iekšējais cietais disks?

 Ārējiem cietajiem diskiem parasti ir savs korpuss, kura iekšpusē atrodas cietais disks un to var pievienot pa jau minēto USB vai cita veida savienojumu. Ja Jūs atvēru korpusu, visticamākais atrastu cieto disku, kas izskatās līdzīgi iekšējam cietajam diskam, kas ir bez šī korpusa.

 Iespējams, Jūs brīnāties par to, ka, ja jau iekšējais un ārējais cietais disks ir tik līdzīgi, kāpēc gan tie ir jāsalīdzina savā starpa un kāpēc ir tik grūti izšķirties par pirkumu? Atbilde ir īsa – diski jāsalīdzina, lai beigu beigās izvēlētos to, kas vislabāk der tieši Jūsu vajadzībām:

  • Iekšējais cietais disks būs jāieinstalē iekš Jūsu datora korpusa. Ja Jums nav nekādu problēmu uzstādīt šo disku datorā vai maksāt speciālistiem, tad varat izvēlēties šo disku veidu, tomēr vairums cilvēku no šīs darbības labprātāk izvairītos.
  • Ārējos cietos diskus, no otras puses, ir viegli pievienot un atvienot, kad vien nepieciešams – Jūs vienkārši to pievienojat caur USB vai citu savienojuma veidu un ļaujat, lai operētājsistēma to atpazīst.

Ārējie cietie diski nāk jau iepriekš formatēti, savukārt iekšējie diski nav un Jums jāvelta diez gan vienkāršs, bet, iespējams, laikietilpīgs darbs – jāveic šī diska formatēšana (formatēšanu gandrīz pilnībā veic Jūsu operētājsistēma, Jūs tikai liekat savam datoram veikt formatēšanu un tas to arī dara.)

Beigu beigās jautājums par to, kura diska izvēle ir vislabākā ir atkarīgs no jautājuma –kas tad ir vajadzīgs tieši Jums. Ja Jums vairāk patīk ideja par pārnēsājamo, tad ārējais cietais disks būs labākā izvēle, ja ērtāk, ka disks ir iekšā un nav jādomā par pievienošanu vai ikdienā nemīlat pievienot ierīces izmantojot USB interfeisu, tad iekšējais cietais disks būs labāks.

Lai apskatītos cieto disku piedāvājumu – ienāc ŠEIT!