lejupielādeIzmantojot lombardu sniegtos pakalpojumus, ir jāzina, kādus priekšmetus var ieķīlāt, lai saņemtu aizdevumu. Šeit jāmin, ka iespējas ir visplašākās, sākot no sadzīves tehnikas un juvelierizstrādājumiem un beidzot jau ar nekustamo īpašumu. Protams, katrs aizdevuma sniedzējs piedāvā savu pakalpojumu komplektu, bet turpmāk aprakstīti populārākie.

Kādus dārgmetālus iespējams ieķīlāt?

Lombardi pieņem gan veselas, gan sabojātas rotaslietas (tā saucamos izstrādājumu lūžņus).Izplatītākie materiāli ir zelts, sudrabs, arī platīns un pallādijs. Ieķīlāt var arī dārgakmeņus un juvelierizstrādājumus ar tiem: visbiežāk tie ir briljanti, tomēr savu nišu atraduši arī safīri, smaragdi un rubīni.

Kādus mākslas un/vai antikvārus priekšmetus var ieķīlāt?

Iespējams ieķīlāt dažāda veida gleznas: eļļas, akvareļu, ogles utt., tāpat arī dažādas ikonas, arī antīkus pulksteņus, antīkus traukus (servīzes, augļu traukus u.c. priekšmetus) un galda piederumus. Preces vērtību nosaka, izvērtējos tās tehnisko un vizuālo stāvokli, vecumu, izgatavojušo mākslinieku/fabriku, galda piederumiem – arī komplektācijas pakāpi.

Vai varu ieķīlāt savu transportlīdzekli?

Atbilde ir viennozīmīga: jā, tas ir iespējams. Turklāt nereti tās ir ne tikai automašīnas, bet arī transportlīdzekļu piekabes, mežistrādes un lauksaimniecības tehnika, arī kravas transports, pat jahtas, motorlaivas, kuteri.

Ko var saņemt pret cita veida rokas ķīlu?

Dažāda veida elektroniku (televizori, kameras, telefoni u.c.), datorus un biroja tehniku, sadzīves tehniku (ledusskapji, plītis, putekļu sūcēji), darba instrumentus (elektriskos zāģus, urbjmašīnas, instrumentu komplektus), arī mežizstrādes un piemājas tehniku.