Viss ir atkarīgs no aizņēmēja prasībām pret sevi. Ja kredīta ņēmējs neapzinās, cik svarīgi ir atmaksāt kredītu laikā, nerēķinās ar savām atmaksas iespējām, tai skaitā nav nodrošinājis uzticamus ienākumu avotus, tad jebkuri nosacījumi, patiesībā pat tieši šķietami visizdevīgākie (visuzskatāmāk, ja kreditētājs nav ieinteresēts tajā, cik lieli vai cik regulāri ir aizņēmēja ienākumi), ir sarkans brīdinājuma signāls.

Tomēr, ja visi augšminētie nosacījumi ir izpildīti, finanses aplēstas, pieņemts lēmums, tad ātrais kredīts rada daudzas iespējas – te paveras plašs radošās domāšanas lauks. Pirms sākt iepirkties, vispirms jānosprauž lielākie mērķi. Tādi varētu būt, piemēram, dzīvesvietas labiekārtošana, ķermeņa labsajūta, garīgā attīstība, un attiecīgas darbības jāplāno uz kaut kādas stratēģijas pamata. Viens no paņēmieniem ir – konkrētas naudas summas izlietojums noteiktā laikā periodā. Šim periodam jāsastāda vajadzību saraksts, kuras nav iespējams apiet, bet pārpalikušo naudu var tērēt kredīta apmaksai. Neaizstājamo vajadzību vidū ir regulāro rēķinu apmaksa, tostarp komunālo un telekomunikāciju pakalpojumu, pārtikas, higiēnas un saimniecības preču, ārsta un friziera pakalpojumu rēķini. Faktiski jebkurš neregulārais rēķins var tikt apmaksāts ar nebanku aizdevēju palīdzību. Piemēram, velosipēda, mēbeļu pirkumam, tāpat arī jauna telefona iegādei var noformēt preču patēriņa kredītu, arī ceļojumā var aizbraukt, aizņemoties naudu un noslēdzot līgumu par konkrētu summu. Uz ātrā kreditētāja aizdotās naudas pamata jeb kredīta tiek pirktas automašīnas, motocikli, citi transporta līdzekļi. Par šo naudu var sarīkot ballīti, iegādāties televizoru utt.

Vienīgi jāatceras, ka mērķtiecīga plānošana ir pirmais solis, ja rodas vēlme mainīt apstākļus, tērējot par tiem naudu. Plašāki mērķi sadalāmi konkrētos pirkumos, pēc tam atliek, rūpīgi sekojot līdzi pārējiem tēriņiem un nepārtērējot doto naudu, pie galvenajiem ikmēneša izdevumiem pieskaitīt arī īstermiņa kredīta maksājumus.