aizdevums ondo.lvVai personīgo budžetu var saplānot tā, lai nauda pietiktu visam?

 

Plānojot personīgo budžetu, nereti rodas jautājums, kā realizēt visus savus plānus. Viens no variantiem ir veidot iekrājumus. Taču, kā zināms, arī tas ne vienmēr ir risinājums, jo ar iekrātajiem līdzekļiem situācijas atrisināšanai var arī nepietikt. Bet, ko darīt, ja atbilde nepieciešama nekavējoties? Par labu atbildi var kļūt aizdevums. Visizdevīgākais aizdevums, protams, būs, ja tiks lūgts draugiem, radiem vai kaimiņiem. Tiesa, šāds aizdevums ietvers arī atskaites par to, kam tas tiks tērēts. Tieši tādēļ bieži daudz ērtāka iespēja šķiet ātrie kredīti.  Naudas aizdevums internetā tagad pieejams pie dažādiem nebanku kredītdevējiem.

Ātrie kredīti tiek izmantoti visdažādākās situācijās, jo ir salīdzinoši ērti noformējami. Turklāt – ātrie kredīti tagad pieejami pie dažādiem nebanku aizdevējiem.

Ātrais aizdevums var kļūt par noderīgu atbildi, taču, lai tas būtu arī pēc iespējas izdevīgāks, svarīgi izvēlēties labāko variantu. Izdarot izvēli, pievērs uzmanību tādām niansēm kā – maksimālā summa, atmaksas termiņš, vecuma ierobežojums un procentu likme. Tieši beidzamais faktors visprecīzāk ļaus uzzināt, cik izdevīgs ir konkrētais ātrais aizdevums.

Kā izvēlēties labāko kredītu? Aizdevuma apmērs

Pirmkārt, jānoskaidro, cik liels naudas aizdevums nepieciešams. Kādam varbūt pietiks ar salīdzinoši mazu summu, kādam – nepieciešamība būs lielāka. Ātrie kredīti spēj apmierināt visas prasības.

Cik aizdevums izmaksās?

Katrs vēlas aizņemties pēc iespējas izdevīgāk, tāpēc jāpievērš uzmanība arī kredīta procentu likmei. Tā ļauj uzzināt, cik būs jāpārmaksā. Ņemot vērā lielo konkurenci šobrīd, ātrie kredīti nereti tiek izsniegti bez pievienotas procentu maksas. Tas nozīmē, ka pēc noteiktā termiņa beigām būs jāatmaksā tikai kredīta pamatsumma. Jāatzīmē, ka tas attiecināms tikai uz kredītdevēju jaunajiem klientiem. Aizņemoties atkārtoti, naudas aizdevums internetā būs jau ar pievienotu procentu maksu. Vēl kāda svarīga nianse – ar 100% atlaidi komisijas maksai tiek piedāvāti tikai īstermiņa naudas aizdevumi – ar nosacījumu, ka tie tiek atmaksāti laikā.

Vecuma ierobežojums

Vērā ņemams fakts ir arī vecuma ierobežojums. Vecums, no kura visbiežāk ātrais aizdevums tiek izsniegts, ir 20 gadi. Par šādu praksi vienojusies liela daļa kredītdevēju, lai veicinātu atbildīgu aizņemšanos. Bet ir arī aizdevēji, kuru piedāvājumā naudas aizdevums internetā arī no 18, 19 vai 21 gada vecuma.

Izskatot aizdevuma pieteikumu, kredītdevējs uzmanību pievērš tādiem kritērijiem kā kredītvēsture un ienākumu līmenis. Lai ātrais aizdevums tiktu veiksmīgi piešķirts, kredītvēsturei jābūt pozitīvai, bet ienākumiem – pietiekamiem, lai varētu atmaksāt aizdevumu.

Atbildīgas aizņemšanās principi

Jāatceras, ka naudas aizdevumi ir atbildība, tādēļ tos būtiski noformējot atbildīgi, pirms tam izvērtējot visus iespējamos riskus.

Pirms kredīta noformēšanas jāizvērtē, vai tas patiešām ir nepieciešams. Ja naudas aizdevums internetā patiešām vajadzīgs, pārliecinies, ka spēsi to atmaksāt līgumā noteiktajā termiņā. Ņem vērā, ka īstermiņa naudas aizdevums internetā būs jāatmaksā jau pēc 30 dienām, savukārt, ja vajadzīgs patēriņa kredīts, to varēsi atdot ilgākā laika posmā, veicot ikmēneša maksājumus.

Naudas aizdevumi var noderēt dažādās situācijās, jo pieejami pat tad, kad nauda nepieciešama iespējami ātri. Taču jāņem vērā, naudas aizdevumi paredzēti tikai neparedzētu tēriņu gadījumā. Lai ātrais aizdevums neradītu problēmas, aizņemies atbildīgi, izvērtējot savu maksātspēju.