OCTANegaidītas situācijas uz ceļa nav nekas neparasts. Lai tas neizraisītu arī neplānotus tēriņus, nepieciešama octa apdrošināšana. Octa polise atlīdzina zaudējumus citas personas spēkratam vai veselībai, ja būsi vainīgs ceļu satiksmes gadījuma izraisīšanā
Kā zināms, octa apdrošināšana vajadzīga visiem transportlīdzekļu vadītājiem – Octa apdrošināšana apmaksā zaudējumus, ja transporta līdzekļa vadītājs tos radījis citām personām vai to mantai. Ja īpašnieks citai personai lietošanā izsniedzis transporta līdzekli, kurai nav octa polise vai arī beidzies termiņš, apdrošināšanas līgumu slēdz automašīnas tiesīgais lietotājs. Jāpiebilst, šis pienākums neattiecas uz tiesīgajiem lietotājiem, kas ir darba tiesiskajās attiecībās

Ko paredz Octa līgumi un kas jāielāgo, tos izvēloties?

Daudzi, izvēloties apdrošināšanas polisi, vēlas uzzināt, kāda ir tās cena. Ja nepieciešama letaka octa, vērts salīdzināt vairākus variantus un tad saprast, kura octa polise ir piemērotākā. Jāatceras – to, kur pieejama letaka Octa, nosaka vairāki faktori, piemēram, polises termiņš, apdrošināšanas kompānijas noteikumi, transportlīdzekļa tips u.c. Visvieglāk piemērotāko polisi iespējams atrast internetā – izmantojot kalkulatoru. Tā ir iespēja ne tikai izvēlēties piemērotākos risinājumus, bet arī turpat to arī iegādāties.
Pirms pirkt octa interneta, gan vēlams uzzināt par visiem līguma noteikumiem un vajadzības gadījumā lūgt konsultāciju apdrošināšanas speciālistiem.
Daudziem autovadītājiem jau zināms, ka letaka octa ērti un vienkārši nopērkama tiešsaistē. Tomēr neskaidrības rodas ar citiem jautājumiem – piemēram, vai octa polise izdrukātā veidā jāņem līdzi, braucot pa mūsu valsti vai ārpus tās. Atbilde ir- nē, likums vairs nenosaka, ka automašīnā jāievieto uzlīme vai izdrukāts apliecinājums, ka octa apdrošināšana ir iegādāta – tas jau ir redzams datu bāzēs. Savukārt izbraucot ārpus Latvijas teritorijas gan ir vajadzīgs rakstveida pierādījums, ka octa polise patiešām ir nopirkta.

Kāpēc pirkt octa internetā?

Ja vēlies apdrošināt savu auto, izvēlies pirkt octa interneta! Pirmkārt, tādā veidā ietaupīsi gan laiku, gan finanses. Otrkārt – tam ir vēl arī citas priekšrocības, piemēram, iespēja saņemt atgādinājumu par termiņa beigu tuvošanos!
Octa internetā ir izdevīga iespēja tad, kad polisi nepieciešams nokārtot ātri – tikai dažas darbības datorā un polise jau būs pieejama!