Aizdevumi ir ļoti dažādi un mēs ar tiem varam saskarties visdažādākajos veido. Mums var rasties nepieciešamība pēc ļoti liela aizdevuma kādam lielam pirkumam vai biznesa vajadzībām, arī citam vajadzībām. Tāpat mums var rasties nepieciešamība aizņemties tādu apjomīgu kredītu kā hipotekārais kredīts. Taču sabiedrībā viens no izplatītākajiem aizdevumu veidiem ir tāds, kurš piedāvā aizņemties arī pavisam nelielu naudas summu.

Šādi kredīti ir ļoti noderīgi visdažādākajām vajadzībām. Arī ikdienas vajadzībām. Ir pieejami tādi kredīti, kur ir iespējams aizņemties pat 10 eiro. Šāds aizdevums, pašsaprotami, ir niecīgs salīdzinot ar citiem kredītiem kas piedāvā pat vairākus desmitus tūkstošu eiro aizdevumus.

Neliela aizdevuma saņemšana var būt arī nedaudz sarežģīta, jo ne visi aizdevēji piedāvā pavisam mazus kredītus. Šādi aizdevumi nav īpaši izdevīgi pašiem aizdevējiem, jo iekasējamā komisijas maksa nav pārāk liela. Kā zinām, komisijas maksa vai aizdevuma procenti tiek aprēķināt atkarībā no kredīta apjoma un aizdevuma termiņa, līdz ar to, aizņemoties vien dažus desmitus eiro, aizdevējs īpaši daudz nopelnīt nevar.

Īpaši izplatīti šajā, nelielo aizdevumu, sfērā ir ātrie kredīti. Tieši šeit gana daudzi aizdevēji piedāvā saņemt ātro kredītu jau sākot no dažiem eiro, arī atmaksas termiņi ir pieejami dažādi. Ļoti bieži varat saskarties ar to, ka aizdevējs, kurš piedāvā saņemt arī šādus, pavisam mazus kredītus, arī atmaksas termiņu piedāvā pat pa dienām sadalītu, tātad varat aizņemties 30 eiro uz 3 dienām vai kā citādi.

Dažādās situācijās šie aizdevumi var būt ļoti noderīgi, jo jūs varat atrisināt kādas nelielas problēmiņas vai vienkārši aizņemties tik, lai spētu iegādāties pārtiku vai ko citu dažās dienas pirms algas un atmaksāt šo kredītu jau saņemot šo algu. Šis ir kā, neliels, drošības spilves, ja nu kaut kas ir atgadījies un ir nepieciešama neliela palīdzība.

Taču ir jāprot noteikt situācijas vajadzības, daudzi aizdevēji piedāvā minimālo summu, kā 50 eiro vai tamlīdzīgi un mums var rasties vēlme aizņemties šo 50 eiro, pat tad, ja šī summa ir lielāka, nekā būtu reāli nepieciešams. Šādos gadījumos, labāk būtu pameklēt kādu citu variantu, jo ja vajadzīgi tikai 30 eiro, aizņemties 50 būtu nepareizi tikai, tāpēc ka pirmais aizdevējs, kuru apskatījāt, piedāvā šo summu kā minimālo. Aizņemties vairāk ir ļoti viegli, bet atmaksas process būs proporcionāli sarežģītāks, tāpēc būtu jāizlemj, cik jums ir nepieciešams un pie šīs izvēles jāpieturas.