OCTA (arī octas polise) ir mehānisko automašīnu īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana (arī auto apdrošināšana). Lēta OCTA polise sedz izmaksas, ko auto īpašnieks ir nodarījis cita cilvēka dzīvībai un/vai īpašumam avārijas laikā uz ceļa, kas noticis viņa vainas dēļ. Lēta OCTA apdrošināšana ir vienmēr nepieciešama ikvienam autovadītājam, kuri piedalās ceļu satiksmē. Tiesības saņemt octas jeb obligātās auto nodrošināšanas (klasiski: auto apdrošināšana) atlīdzību ir avārijas laikā traumas guvušajam cietušajam, ja minētasi cilvēks nav negadījuma radītājs (octas segs izmaksas). Jāņem vērā, ka octas kalkulātors jeb apdrošināšanas kalkulātors ir iespēja, ko jāizmēģina katram. Lielisks risinājums polises iegādes laikā ir izmantot iespēju “octas kalkulātors” jeb apdrošināšanas kalkulātors.

Vai OCTA polise sedz visus zaudējumus? Uzzini atbildes!

Svarīgi zināt, ka auto apdrošināšana jeb OCTA (auto apdrošināšana jeb OCTA) atlīdzība netiek veikta šādos gadījumos:

ja CSN [pie atbildības jāauc vairāki cilvēki, nepalīdzēs ne dārga, ne lēta OCTA;

ja izmaksas rodas kādam citam, kad tika izraisīts ceļu satiksmes negadījums (octas neļaus atmaksāt naudu);

ja zaudējumus izraisījis ārējs spēks, piemēram, šķemba vai krītošs koks, lēta OCTA nebūs risinājums;

ja izmaksas rodas trešajai personai no cilvēka neatkarīgu iemeslu dēļ – octas (auto apdrošināšana) nesniegs gaidīto.

Zemāka cena var tikt iegūta, ja octas kalkulātors, kas ir līdzīgs pakalpojumam “apdrošināšanas kalkulātors”. Atgādinām, ka octas kalkulātors jeb apdrošināšanas kalkulātors ir rīks, kas noderēs katram.

OCTA līgumu veidi: standartlīgums

Robežapdrošināšanas līgums ir octas apdrošināšanas līgums (arī iespēja “auto apdrošināšana”), kas tiek slēgts attiecībā uz transportlīdzekli, kurš piereģistrēts valstī, kas nav EEZ valsts, ja tā vadītājs nav spējīgs uzrādīt auto īpašnieka apliecinājumu OCTA līgumu.

Starptautiskais apdrošināšanas līgums (octas paveids) jeb Zaļā karte ir apdrošināšanas (arī pakalpojuma “lēta OCTA” polise veidā) vienošanās, kas tiek noslēgts attiecībā uz automašīnu, kas reģistrēta Latvijā un ir nenoņemts no uzskaites valstī, kas ir Zaļās kartes sistēmas dalībvalsts. Octas polises palīdzēs rīkoties atbilstoši likumam.

Līdz ar šo ir radīta iespēja “apdrošināšanas kalkulātors” jeb “octas kalkulātors” – izvēlēties internetā izdevīgāko OCTA polises risinājumu.

Izmanto iespējas “octas kalkulātors” un “apdrošināšanas kalkulātors” katram autovadītājam! Par citiem apdrošināšanas risinājumiem (auto apdrošināšana)), ko īsteno sertificēti apdrošināšanas brokeri, pēti informāciju to mājaslapās! Nopērc izdevīgu OCTA apdrošināšanu savam auto pie sertificētiem apdrošināšanas brokeriem un esi pārliecināts, ka visas situācijas var risināt!