aizdevumsKur dabūt finanses neparedzētiem izdevumiem

Veiksmīgas naudas pārraudzīšanas pamatā ir rūpīga budžeta plānošana. Tomēr gadās arī tādi izdevumi, kurus nemaz nav iespējams ieplānot. Ja lieku līdzekļu neplānotu izdevumu segšanai nav, atliek vēl viens risinājums – aizdevums. Bieži vien aizdevums tiek lūgts radiem vai draugiem, bet tas ne vienmēr ir iespējams, īpaši – ja nepieciešams lielāka apmēra aizdevums. Šobrīd ļoti populāri ir ātrie kredīti. Naudas aizdevums internetā ir salīdzinoši vienkārši noformējams.

Ātrie kredīti beidzamo gadu laikā iemantojuši plašu popularitāti. Un ne velti – ātrie kredīti ir noformējami salīdzinoši īsā laikā, bez ķīlas un galvojuma.

Ātrais aizdevums var kļūt par noderīgu atbildi, taču, lai tas būtu arī pēc iespējas izdevīgāks, būtiski izvēlēties labāko variantu. Izdarot izvēli, pievērs uzmanību tādiem faktoriem kā – maksimālā summa, atmaksas termiņš, vecuma ierobežojums un procentu likme. Tieši beidzamais faktors visprecīzāk ļaus uzzināt, cik izdevīgs ir konkrētais ātrais aizdevums.

Kritēriji, pēc kuriem vērtēt kredītu Cik liels kredīts nepieciešams?

Pirmkārt, jānoskaidro, cik liels naudas aizdevums nepieciešams. Kādam varbūt pietiks ar salīdzinoši mazu summu, kādam – nepieciešamība būs lielāka. Ātrie kredīti spēj apmierināt visas ieceres.

Kādas ir aizdevuma izmaksas?

Procentu likme ir galvenais faktors, kas jāvērtē, vēloties noformēt kredītu. Procentu likmes pie dažādiem kredītdevējiem mēdz atšķirties, tādēļ būtiski salīdzināt vairākus piedāvājumus. Īpaši draudzīgs piedāvājums sagaida daudzu aizdevēju jaunos klientus – nereti naudas aizdevumi tiek izsniegti bez aprēķinātas komisijas maksas. Tas ir svarīgs ietaupījums, jo pēc noteiktā termiņa jāatmaksā tikai kredīta pamatsumma. Jāpiebilst, bez procentiem tiek piedāvāti tikai tie ātrie kredīti, kuru atmaksas termiņš nav lielāks par 30 dienām.

No cik gadiem aizdevums pieejams

Izvēloties kredītu, jāņem vērā arī , ka katrs kredītdevējs ir noteicis vecuma ierobežojumu, kā ietvaros ātrais aizdevums tiek izsniegts. Visbiežāk naudas aizdevums internetā pieejams sākot no 20 gadu vecuma, bet ir arī aizdevēji, kas savus pakalpojumus piedāvā arī tikko pilngadību sasniegušiem Latvijas pastāvīgajiem iedzīvotājiem.

Ņem vērā, ka, izskatot pieteikumu, kredītdevējs uzmanību pievērsīs arī Tavam ienākumu līmenim un kredītvēsturei. Nepietiekami ienākumi vai negatīva kredītvēsture ir galvenie iemesli, kāpēc ātrais aizdevums var netikt izsniegts.

Atbildīgas aizņemšanās principi

Ņemot vērā, ka naudas aizdevumi šobrīd ir salīdzinoši ērti pieejami, bieži tie tiek noformēti nepārdomāti. Lai tā nenotiktu, pirms kredīta noformēšanas vajadzētu ņemt vērā vairākus faktorus.

Lai kredītu bez sarežģījumiem varētu atdot, izvērtē savas iespējas uzņemties šīs saistības. Piemēram, ja vajadzīgs īstermiņa naudas aizdevums internetā, tas būs jāatdod tuvāko mēneša laikā. Lielāku naudas summu vari atmaksāt ilgākā laika posmā, veicot ikmēneša maksājumus.

Naudas aizdevumi ir moderns veids, kā risināt dažādus finansiālus jautājumus, taču jāatceras, ka naudas aizdevumi ir arī atbildība. Ātrais aizdevums jāaizņemas, izvērtējot savu maksātspēju un jāaizņemas pārdomāti.