images (2)Izvērtējiet, vai plānotais pirkums patiešām Jums ir nepieciešams un vai pirktu to arī tad, ja nebūtu iespējas aizņemties naudu. Kredītiem vienmēr ir augstāka procentu likme, augstāka nekā bankās, tātad tas padara šo pakalpojumu ļoti dārgu. Varbūt varat atlikt savu pirkumu uz vēlāku laiku – ja kredīts ir vajadzīgs ikdienas lietām, varbūt varat ietaupīt citos izdevumos.

Kas jāņem vērā, izmantojot ātrā kredīta pakalpojumus?

Vienmēr aizņemieties tikai no Latvijā licencētiem ātro kredītu devējiem un rūpīgi izlasiet sadarbības līgumu! Neizturieties pret līguma lasīšanu vieglprātīgi, internetā ieklikšķinot lauciņu “piekrītu noteikumiem”, neiepazīstoties ar nosacījumiem.

Tāpat izpētiet gada procentu likmi (GPL), jo tā ietver gan kredīta kopējās izmaksas, gan procentus, gan komisijas maksu.

Izpētiet to, kāds būs kredīts atmaksas termiņš un process. Tā ir sastāvdaļa no līguma, tātad maksājums būs jāveic tieši tad un tik daudz, cik norādīts. Ja pārkāpsiet šo noteikumu, kreditors varēs Jums piemērot soda sankcijas.

  • Esiet lietas kursā par saviem ienākumiem un to regularitāti!
  • Aprēķiniet kopējo aizdevuma summu – var gadīties, ka aizņematies 200 eiro, bet jāatdod būs jau divreiz vairāk – veseli 400 eiro.
  • Ja tiešām ir jāaizņemas, izpētiet arī citas iespējas – varat izmantot kredītlīniju vai citus banku pakalpojumus, kuri spēs Jums piedāvāt izdevīgākus noteikumus.
  • Atcerieties, ka Jums vienmēr ir iespēja atteikties no līguma 14 kalendāro darba dienu laikā no līguma spēkā stāšanās brīža. Tas ir jādara rakstveidā, nosūtot iesniegumu pa pastu ierakstītā vēstulē uz aizdevēja adresi.
  • Nekad neaizņemieties, lai atdotu jau esošu parādu!

Atcerieties, ka finansiālas stabilitātes sasniegšana šķiet neiespējama. Pat ja Jums ir augsta peļņa, tas negarantē finanšu stabilitāti. Tas lielā mērā ir atkarīgs no Jūsu attieksmes un veida, kā Jūs rīkojaties ar savām personīgajām finansēm.