Ikvienas automašīnas īpašniekam zināms – tas dod gan brīvību, gan uzliek arī rūpes. Automašīnai vajadzīga gan regulāra degvielas uzpilde un apkope gan tostarp apdrošināšana. Mūsu valstī tagad pieejama divu veidu apdrošināšana – Octa un Kasko.

Octa apdrošināšana ir noteikta ikvienam motorizētam transporta līdzeklim, kas ir ceļu satiksmes dalībnieks. Būtiski arī piebilst, ka Latvijā slēgtie apdrošināšanas standartlīgumi ir derīgi arī citviet Eiropā.

Kā strādā Octa apdrošināšana?

Uz Octa kompensāciju pretendēt var cietušais, ja avāriju izraisījusi kāda cita persona. Tas var būt gan transportlīdzekļa īpašnieks vai vadītājs, gan pasažieris — arī tad, ja tas ir bijis transportlīdzeklī, kurš ir vainojams negadījuma izraisīšanā. OCTA polise atlīdzina veselības kaitējumu un īpašuma zaudējumu nodarījumu, kas radies ceļu satiksmes negadījuma laikā.

Octa polise sedz gan cilvēkam radīto zaudējumu, gan materiālos zaudējumus. Likums nosaka, ka ir konkrēts limits, kā ietvaros tiek atlīdzināts cietušajai pusei .

Kā veidojas Octa polises cena?

Plānojot iegādāties Octa polisi, jāņem vērā, ka tas, cik apdrošināšana izmaksās, atkarīga no daudziem faktoriem, piemēram, vēlamā termiņa un līdzšinējās autovadītāja pieredzes uz ceļa.
Otrs faktors, kas veido cenu, ir katra apdrošinātāja nosacījumi un cenu politika.

Kā darbojas Kasko apdrošināšana?

Sauszemes transportlīdzekļu apdrošināšana – Kasko atlīdzina zaudējumus, kas radušies ceļu satiksmes negadījuma dēļ, dabas stihijas, ugunsgrēka un transportlīdzekļa nozagšanas vai aplaupīšanas gadījumā. Kasko apdrošināšanas izmaksas ietekmē dažādi faktori, piemēram, automašīnas markas un modeļa, vērtības, izlaiduma gada un izvēlētajiem apdrošināšanas riskiem.

Kasko un Octa kalkulators ļaus atrast labāko

Kompānijas, kuru piedāvājumā ir auto apdrošināšana, ir visdažādākās. Lai netērētu laika resursus, visu nepieciešamo informāciju par piedāvājumiem vari aplūkot internetā. Tas palīdzēs ietaupīt arī līdzekļus, jo nodrošinās parocīgāku izvēles izdarīšanu, tādā veidā noslēdzot izdevīgu darījumu.

Viens no vienkāršākajiem veidiem, kā iepazīties ar Kasko un Octa cenu, ir izmantot online esošo kalkulatoru. Ierakstot tajā visu prasīto informāciju, piemēram, automašīnas reģistrācijas numuru un reģistrācijas apliecības numuru, nekavējoties iegūsi informāciju par paredzētajām Octa vai Kasko izmaksām.

Ņemot vērā lielo izvēli, kompānijas klientiem piedāvā dažādus izdevīgus Kasko un Octa polises noteikumus, tādēļ noteikti būtiski apskatīt iespējas , lai veiktu izdevīgāko izvēli.

Ja plāno apdrošināt automašīnu, lieliskākos piedāvājumus vienmēr varēsi atrast tiešaistē!