ziemas-riepasKāpēc jāpievērš uzmanība riepu kvalitātei?

Riepu pirkšana ir ikviena autovadītāja neatņemama dzīves sastāvdaļa. Gribi par riepām uzzināt ko vairāk? Iepazīsties ar šo rakstu!

Jaunas riepas sniedz lielisku braukšanas komfortu

Jaunas riepas dāvā pavisam citas braukšanas izjūtas, ja salīdzinām ar lietotajām riepām. Jāsaprot, ka jaunas riepas, visticamāk, būs mazliet dārgākas, bet tās kalpos ilgāku laika periodu, tāpēc iespējams apgalvot, ka jaunas riepas ir izdevīgs ieguldījums ilgtermiņā. Taču, iegādājoties jaunas riepas, jāpievērš uzmanība arī konkrētā riepu komplekta kvalitātei.

Auto riepas un mašīna darbojas vienā ritmā

Lai arī varētu likties, ka auto riepas iespējams iegādāties ātri un bez iedziļināšanās – tā nav, jo auto riepas nodrošina saķeri ar ceļa segumu, tādēļ riepu kvalitātei jāpievērš pastiprinātu uzmanību. Iegādājoties lietotas auto riepas, pievērs uzmanību protektora stāvoklim un tam, vai auto riepas nav ar kādiem defektiem.

Riepu kalkulātors ļauj iegādāties atbilstošākās riepas

Riepu kalkulātors būtiski atvieglo riepu izvēli – tajā Tev atliek vien norādīt daži būtiskākie parametri par riepām vai automašīnu, lai jau pēc pavisam īsa brīža iegūtu sarakstu ar pieejamajām riepām. Riepu kalkulātors šobrīd ir ļoti aktuāls, jo tas ļauj ietaupīt gan laiku, gan naudu. Gribi šo rīku izmēģināt? Tad Tev nepieciešams zināt – riepu kalkulātors pieejams dažādās mājaslapās.

Ziemas periodam – ziemas riepas

Ziemas riepas Latvijā obligāti jāizmanto ziemas mēnešos (1. decembris – 1. marts), kā arī protektoram jābūt vismaz 4 mm dziļam. Ziemas riepas nomainīt savukārt ieteicams tad, kad termometra stabiņš rāda septiņus grādus pēc Celsija. Autovadītājiem tiek piedāvātas arī vissezonas riepas, bet jāsaprot, ka tās nolietosies ātrāk.

Ziemas riepas ar radzēm sniedz lielāku drošības pakāpi

Vēlies uz ceļa justies droši arī ziemas periodā? Tādā gadījumā lieto ziemas riepas ar radzēm – tās dāvā papildus drošību, pateicoties tajās esošajām radzēm, bet jāņem vērā fakts – ziemas riepas ar radzēm mēdz būt skaļākas. Ziemas riepas ar radzēm Latvijā var lietot konkrētā laika periodā (1. oktobrī – 1 maijā.

Vasaras riepu izpardošana – ietaupi ilgtermiņā!

Vasaras riepu izpardošana – tā ir laba iespēja būtiski ietaupīt. Lielākoties vasaras riepu izpardošana norisinās rudens vai ziemas, kā arī periodā, un, lai gan šajos mēnešos vasaras riepas bieži vien jau nomainītas uz ziemas riepām, jāsaprot, ka ilgtermiņā būsi ieguvējs – tieši tā darbojas vasaras riepu izpardošana.

Gribi iegādāties jaunu riepu komplektu? Dari to internetā – to izdarīt ir ātrāk un vienkāršāk!